Rabisu IP & Server Information | Minecraft Server List

Rabisu Minecraft Server

online 0 Players

45.155.125.30


Website Discord

Server Version

1.8

Server Categories

SurvivalSkyblockFactions

Vote for Rabisu

Rabisu Rabisu
Votes: 0 Uptime: 100%

Biz Kimiz?
Firmamız kurulduğu günden bu yana bilgisayar teknolojileri sunmuştur. İlk zamanlarda kurum ve kuruluşların teknik ihtiyaçlarını karşılıyorken gelişen teknoloji ve internet dünyası bizi sunucu çözümleri sunmaya yönlendirmiştir. Bunun yanı sıra internete hayranlık duyan kurucumuz Eyüp Gökhan Çayır, geleceğin internetten bağımsız olamayacağını öngörmüş ve şirketi veri merkezi çözümleri üzerine kurgulamaya başlamıştır. Başarısını İnternet ve Teknoloji hizmetleri adı altında alan adı, hosting, cloud server, sunucu kiralama ve oyun sunucusu hizmetlerinde yakalamıştır.

2016 Yılında Rabisu İnternet Hizmetleri olarak oyun sunucusu sağlayıcısı olarak profesyonel adımlarımızı tamamlanış olduk. Şu anda Türkiye’nin en büyük online oyunlarının sağlayıcılığını yapmaktayız ve her geçen gün sistemlerimizi daha çok geliştirip müşteri memnuniyetini arttırmaktayız.

How to play on Rabisu Minecraft Server?

In order to connect to Rabisu, you can utilize the ip address 45.155.125.30. Alternatively, use the click to copy IP button to the left side of this listing, and paste it in your Minecraft Client.

What versions does Rabisu supports?

Rabisu server suggests to connect with version 1.8, which allows for the best experience on the server.

Where is Rabisu hosting located?

Rabisu server is hosted within the Turkey, with an average uptime of 100% since it started.

What gamemodes does Rabisu offer?

Rabisu offers a variety of gamemodes including Survival, Skyblock, Factions, .

What is the website address for Rabisu?

You can find the Rabisu website at: https://www.rabisu.com/.

What is the discord server for Rabisu?

Connect to the Rabisu discord server by this link: https://discord.gg/G6GXGfsjvM.

Minecraft SMP Servers Minecraft Survival Servers Minecraft Skyblock Servers Minecraft Prison Servers Minecraft Pokemon Servers Minecraft Squid Game Servers Minecraft Cracked Servers Minecraft Bedrock Servers Minecraft Factions Servers Minecraft Cracked Servers Minecraft Hardcore Servers Minecraft Creative Servers Minecraft Pixelmon Servers Minecraft Minigames Servers Minecraft Roleplay Servers Minecraft Earth Servers Minecraft 1.19 Servers Minecraft 1.19.3 Servers